OBY

I znowu zaczynamy od nowa. Cieszymy się, czy martwimy?
Ja bardzo lubię zaczynać od nowa. W każdej spowiedzi świętej Bóg daje mi nowe życie. Nieważne jest to, co było, to, co się nie udało, ale to, co przed nami. A co przed nami? Przed nami życie w miłości, WIECZNOŚĆ.

Adwent. Warto przeżyć go bardzo gorliwie, pielęgnując miłość w swoim sercu. To ważne, byśmy pragnęli miłości w codziennym życiu. Przecież to w niej mamy trwać całą wieczność. Gdzie jej się nauczymy, jeśli nie tu – na ziemi? W czyśćcu?

Świat jest pełen Bożej miłości! Piękno przyrody, pory roku, codzienna Eucharystia, piękno relacji z ludźmi, święta… Tylko dlaczego tak bardzo świat chce odrzucić Bożą miłość? Dlaczego w kinie, radiu, telewizji tak mało mówi się o Obecności Boga? Dlatego, że grzech w naszym sercu zwycięża… Czy muszą przyjść jakieś straszne owoce naszych
grzechów, byśmy w końcu z nim zerwali?

Kolejny Adwent, to okazja do porządkowania naszego życia. Nie jest to czas pokuty, a czas radosnego oczekiwania. Jak można oczekiwać radośnie z grzechem w sercu? Szukajmy
pomocy i siły do zwycięstwa nad złem! Jak to zrobić?

Już w najbliższy wtorek kilkunastu kapłanów z okolicznych parafii zasiądzie w naszym kościele w konfesjonałach. Czy będą mieli dużo pracy? Oby.

W Adwencie w naszej parafialnej kancelarii jest mniej pracy w temacie sakramentu małżeństwa. Czy może ktoś, kto czyta te słowa, a ociąga się z zawarciem tego przepięknego sakramentu, pozwoli nam jednak solidnie popracować w kancelarii? Oby.

Do tak wielu spraw potrzeba naszej Parafii oddanych ludzi. Wspólnoty, Chór parafialny,
Redakcja Gazetki, Hospicjum… Potrzeba tych, którzy będą służyć swoim czasem i talentami. Gdy służysz ludziom – masz mniej czasu na grzech, a nawet w ogóle go możesz nie mieć. Czy dzięki temu, że dziś zaczęło się coś nowego, nasza Parafia rozkwitnie nowym życiem? Oby.

Jest Rok Wiary. Czy jak sąsiad, czy ktoś w pracy zapyta Cię, jaki naprawdę jest Twój Bóg, będziesz umiał/a/ powiedzieć prawdę? Oby.

„Być solą ziemi” – to hasło pracy duszpasterskiej w Polsce w tym roku. Czym wspaniałomyślnie
zaskoczę osobę, która jest obok mnie? Czy dam jej coś, co będzie niezwykłe, głębokie i pełne
smaku, czy byle jakie, tandetne i chwilowe? Czy ktoś w tym nowym roku do głębi ucieszy się, że
mnie spotkał w życiu? Oby.

Święty Wincenty Pallotti 49 lat temu został świętym. W styczniu będziemy obchodzić jego Jubileusz. Psychologowie twierdzą, że styczeń, to czas bardzo trudny, dołujący, że właśnie w okolicy Jubileuszu Pallottiego dopada nas karnawałowe i poświąteczne zmęczenie, że właśnie wtedy przestajemy dotrzymywać noworocznych obietnic, że jesteśmy sfrustrowani. A może mimo wszystko już dziś uśmiechnę się do życia i świętości, by w styczniu powiedzieć z głębi serca: „Święty Wincenty, bądź moim autorytetem i prowadź
przez życie!” Uda się? Oby.

xp