WITAMY W NASZEJ PARAFII !!!
Serdecznie witamy w Naszej Parafii nową Siostrę zakrystiankę
Katarzynę Franciszkę Rodziewicz CR
Redakcja: Szczęść Boże Siostro.
Siostra: Szczęść Boże
R: Siostro proszę powiedzieć coś o sobie i przybliżyć swoją osobę
parafianom.
S: Pochodzę z Warszawy, tu się urodziłam i wychowałam.
Mam rodziców i dwoje rodzeństwa - o rok starszego brata i 11 lat
młodszą siostrę
R: Kiedy siostra odkryła swoje powołanie i dlaczego
Zmartwychwstanki?
S: Dlaczego Zmartwychwstanki? Ja się nie zastanawiałam nigdy
dlaczego akurat Zmartwychwstanki. Podchodzę do tego jako do
Wielkiej Tajemnicy. W wieku 17-18 lat nie myślałam w ogóle o
zakonie.
To Bóg mnie powołał i wybrał - ON tak chciał abym, była Jego
Zmartwychwstanką.
Jako dziecko wzrastałam wśród księży Zmartwychwstańców. Może to był
początek mojego powołania? Od nich się uczyłam katechezy
i bycia we wspólnocie Ruchu Światło - Życie, byłam animatorką w
OAZIE,
tam odnalazłam Miłość Boga i tęsknotę do tej Miłości, która nie
pozwalała
mi ustać w dążeniu do przyjęcia Go w posłudze zakonnej
i w podjęciu życiowej decyzji – powiedzenia Bogu TAK. To Bóg
powołuje
a nie człowiek wybiera. Dziękuje Panu Bogu za każdy dzień mojego
życia
w Zgromadzeniu, za to że zechciał mnie i umacnia mnie w moim
powołaniu, że udziela mi potrzebnych łask, abym Jemu służyła i
odpowiadała
na Jego wezwania z miłością.
R: Ile lat jest Siostra w zakonie? Jaką funkcję pełniła wcześniej?
S: W zakonie jestem 10 lat. Postulat, nowicjat odbyłam w Kętach, rok
byłam
w Częstochowie, a po ślubach wieczystych jestem już 2 lata. Ostatnią
moją
placówką były Szczekociny, gdzie pełniłam funkcję zakrystianki.
Dziś jestem w Radomiu i także z radością podejmuję posługę
zakrystianki w naszej parafii.
R: Jakie ma Siostra zainteresowania?
S: Lubię dużo rzeczy! Najbardziej lubię słuchać dobrej muzyki, która
mnie relaksuje ? czytam książki, kocham góry, to w nich odnajduję
spokój i bliskość z Panem Bogiem.
R: Czy poznała już Siostra nasze miasto i co sądzi o naszej parafii?
S: Radomia i parafii jeszcze nie znam, nie miałam czasu się
rozejrzeć,
ale mam nadzieję, że wkrótce poznam i miasto i parafię.
Redakcja : Dziękuje siostrze za miłą rozmowę i życzę siostrze wielu
łask Bożych.
Niech Maryja ma w swej opiece, a Zmartwychwstały Chrystus obdarza
swoją miłością
i uświęca Siostrę w dalszej posłudze zakonnej.
Szczęść Boże
Bóg zapłać za rozmowę.
Rozmawiała Agnieszka